Enter your keyword

Vinyasa flow

bluebird studio

Treeningutest ilus rüht ja terve lülisammas

Vinyasa flow

Voolav, paindlik ja mänguline joogatreening.

Kestvus: 60 minutit

Vaata: Treeningplaan

Treener: Kai-Riin Tomera

Nagu paljud sanskriti (vanainda keele) sõnad nõnda ka sõna vinyasa ei piirdu vaid ühe kindla vastega vaid mitmete kaunite definitsioonidega. Üks mõnusatest tõlgendusviisidest kõlab järgmiselt. Vinyasa tähendab järkjärgulist või samm-sammult lähenemist, mis läbi süsteemse ja vabastava hingamise haarab õpilase ühest punktist, ”maandudes” turvaliselt järgmises. Vinyasa joogat saab kirjeldada kui hingamise ja liigutuse ühinemist, mille läbi tekib sujuv liikumine.  Vinyasa joogas keskendume hingamise leidmisele liikumises ja üldjuhul ei peatu ühes asanas (asendis, poosis) mitmeks minutiks. Inglisekeelne sõna flow (vool,voolama) on täiendav ja kannabki endas sama ideed mis vinyasagi .

Vinyasa õhtujoogas keskendume lihaspingete vabastamisele ja päeval kogunenud informatsiooni puhastamisele/lahti laskmisele. Eesmärk on joogarännaku lõpus liikuda puhta meelega koju ja vajuda rahulikku unne. Ideaalne ”hingele pai” kiire päeva lõpetuseks!

Vinyasa Flow hommikutund on hea  ”avapauk” päeva käima tõmbamiseks. Idee on endiselt dünaamilise liikumise leidmine läbi süsteemse hingamise. Antud tunnis on tempo lihtsalt kiirem, asana füüsiline nüanss intensiivsem ja energia voogab ülespoole.