Enter your keyword

Argentiina Tango

bluebird studio

Treeningutest ilus rüht ja terve lülisammas

ARGENTIINA TANGO
Treenerid: Annika Sarv ja Yakut Castanedo Zayas
Koht: Päikese Stuudio (Päikese 1 – Laagri Tennisekeskuse väliväljakute klubihoone, 2. korrus)

Iganädalased Argentiina tango tantsutreeningud algavad juba 1. oktoobril ning saate tantsida iga pühapäev kl 17.00-18.30. Tule üksi või koos kaaslasega ja pane selga mugavad riided ning võta kaasa vahetusjalanõud: tennised/tossud, tantsukingad või lihtsalt sokid 🙂

Esimene tund on vaid 10 EUR ja kui haarad sõbra kaasa siis tulete kahekesi sama hinnaga. Saada meile nimed sõnumiga Facebookis või Instagramis märksõnaga “sõber”) ja registreeru meie treeningplaanis. Broneeri siin!

Argentiina tango on maagiline ning elegantne paaristants, mis sai alguse 19. sajandi lõpus. See tants kujutab endast paari – mehe ja naise – elu dünaamikat. Kuigi tango hõlmab endas mitmeid efektseid samme ja poose, avastate tangokunsti tundma õppides, et see tegelikult sarnaneb väikese eluga, mis kestab nii kaua, kuni muusika mängib ja partnerite vahel hoitakse kindlat kontakti.

Kui süvenete Argentiina tango kultuuri, avaneb teile maailm, mida võib ainult kadestada. Selle tantsu keel avab ukse uutele meloodiatele ja rütmidele, lootes teid rikkaliku maailma sügavustesse.

Tantsus juhindutakse juhi-järgija põhimõttest, mis võimaldab paaril koos tantsupõrandal improviseerida. Iga tants on erinev järgmisest!  Tango aitab arendada oma keha tunnetust ning pakub palju avastamisrõõmu.

Annika Sarv 

Annika puutus esimest korda tantsuga kokku juba 8-aastaselt, kui ta hakkas tegelema võistlustantsuga. Pärast ligi 10 aastast kogemust viis elutee ta kokku ka teiste tantsuliikidega. Kõige südamelähedasemaks tantsuks on Annikale saanud Argentiina tango, mida ta on koos oma partneriga õpetanud alates 2016. aastast. 

Eelkõige naudib Annika tangot tantsides seda maagilist tunnet, mis tekib hea partneritevahelise kontaktiga ning võimalust enda emotsioone sõnadeta muusikas väljendada.

Õpetamise puhul on Annikale tähtis, et õpilased omandaksid tugevad algteadmised, mille baasil on neil lihtne edasi õppida ning muidugi, et õpilased eelkõige tunnetaksid tantsu ning naudiksid tantsimist.

Yakut Castanedo Zayas

Yakut Castanedo Zayas õpetab erinevaid tantsustiile, nagu Kuuba salsa, Dominikaani bachata, afro-kuuba rütmid ja folklooritantsud, Kuuba rumba, cha-cha-cha ning Argentiina tango. Ta sündis Havannas Kuubal ning on juba üle 15 aasta jaganud oma tantsuarmastust ja oskusi.

Yakut alustas oma professionaalset teekonda tangomaailmas aastal 2006 tantsustuudios Neotango Dance Company ja õpetamisega on ta tegelenud alates 2010. aastast. Sellel ajavahemikul on ta pidevalt täiustanud oma oskusi tunnustatud Argentina õpetajate ning Neotango Dance Company juhendamisel, tänu millele ta on tantsinud ka mitmetes erinevates teatrietendustes üle kogu riigi.

Oma tundides pöörab Yakut Castanedo Zayas erilist tähelepanu tugeva baasi loomisele, et õpilase tants muutuks ladusaks ja musikaalseks. Tants peab olema partnerite vahel selge ja hea sidemega mis võimaldab neil vabalt improviseerida.