Enter your keyword

Jantrajooga

bluebird studio

Treeningutest ilus rüht ja terve lülisammas

JANTRAJOOGA
Treener: Maaja Zelmin

Jantrajooga toimub teisipäeviti kl 9-10.15
Asukoht: Päikese stuudio (Päikese 1, Laagri)
Vajalik on eelregistreerimine: BRONEERI SIIN.

Esimene treening on vaid 10 EUR kasutades sooduskoodi “ESIMENE10” Broneeri ja maksa läbi meie treeningplaani: Broneeri siin!

MIS ON JANTRAJOOGA?

Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises, harmoonia ja rütm, läbi mille on võimalik avarduda oma meeleruumi selgusesse. Vanades joogatekstides on öeldud, et elu on hingamine. Kui inimene raiskab oma elu, hingates kiirustades ja katkendlikult, jääb elu lühikeseks. Jantrajooga harjutused õpetavad inimest hingama korrapäraselt ja rahulikult, keskendudes teadlikult pausidele hingetõmmete vahel. Selle tulemusena paraneb tervis ja pikeneb eluiga. Jantrajoogas on sarnaseid harjutusi hathajoogaga, kuid liigutuste tähendus on siin erinev.

Jantrajooga on terviklik joogaharjutuste süsteem, kus on kokku 108 harjutust – hõlmates endas nii dünaamilisi liikumisi (jantraid) ning erinevaid hingamisharjutusi (pranajaamasid). Iga jantra koosneb 7 faasist, kus keha liikumine on seotud peenekoeliselt hingamisega. Nii liikumine kui ka asendis püsimine toimub kindla ajavahemiku jooksul. Nagu muusikas ja looduse ringkäiguski on oma rütm nii ka jantrajoogas on erinevate hingamislaadide ja hoidmiste õppimiseks oma kindel rütm – läbi mille rahuneb meie meel ja paraneb tervis. Jantrajooga on tihedalt seotud tiibeti meditsiiniga, kus ühe osana ravist soovitatakse ka harjutusi kus keha liikumine on kooskõlas hingamisega.

Maaja Zelmin

Maaja Zelmin on Tiibeti jantrajooga, klassikalise jooga (Krishnamacharya jooga traditsioon) ja harmoonilise hingamise õpetaja. Ta on alati tundnud huvi elu sügavama olemuse vastu, mis on olnud ka põhjuseks, miks jooga on teda ikka ja jälle köitnud. Oma elust on ta ligikaudu 40 aastat olnud joogamaailma sees ja sellest pea 30 aastat õpetust edasi andnud. Tema juureõpetajaks on tänapäeva suur Dzogtšen meister Chögyal Namkhai Norbu ning ta on ka tema poolt autoriseeritud rahvusvahelise teise tasandi jantrajooga õpetaja. Maaja on kursusi juhendanud ka Norras, Rootsis, Soomes ja Lätis.