Enter your keyword

Miks Pilates?

bluebird studio

Treeningutest ilus rüht ja terve lülisammas

PILATES  on Joseph Hubert Pilatese (1883-1967) poolt loodud treeningsüsteem, mis joondab luid, läbi selle aitab saavutada õige rühi ning terve lülisamba. Lülisambast omakorda saab alguse meie närvisüsteem, mis mõjutab inimese hormonaalsüsteemi ja ajutegevust. Erinevatest sundasenditest ning valedest harjumustest tingitud lihaspinged võivad põhjustada mitmeid muresid nii lülisambasse kui liigestesse, nii füüsilisi kui ka vaimseid. Pilates aitab taastada lülisamba normaalse liikuvuse, õige hingamise, vabastab meie pinges kohad ning treenib nõrgad kohad tugevaks. Pilates parandab inimese üldist enesetunnet märgatavalt, sest läbi mõõduka treeningu aktiveeritakse vereringe ning sügava hingamise tulemusel keha lõõgastub, tekib pikem, kergem, tugevam ning kindlam enesetunne.
Pilates treenib inimese väikeste seesmiste lihaste tugevust ja elastsust ning liigeste liikuvust. Läbi selle ehitame endale kindla tugeva vundamendi, mis toetab meie igapäevaseid tegevusi nii argipäevastes toimetustes kui sportlike eesmärkide saavutamisel.

Pilatese treeningute tulemuseks on pikad sitked lihased, ilus rüht, lamedam kõht ning kaovad erinevad selja- ja kaelaprobleemid.

Sul võib kuluda 4-6 nädalat Pilatese treeningpõhimõtetega tutvumiseks ja harjumiseks ning nende kinnistamiseks. Ole kannatlik ja järjepidev, lao endale baasharjutustega põhi alla, tekivad uued refleksid, mida  kasutades saad edasi juba naudinguga liikuda keerulisema ning füüsilisi väljakutseid esitava harjutusvarani! On suurepärane kui saad oma nädala treeningplaani planeerida ühe mati- ning ühe masinatreeningu.

Pilates muudab elusid!